INNOWACYJNY PRZEDSIĘBIORCA – OD NAUKI DO BIZNESU
Doktorancie, pracowniku naukowy – załóż biznes, wdrażaj swoje pomysły!
Masz rozwiązanie lub pomysł, który chciałabyś urzeczywistnić lub sprzedać?
Ten projekt jest szansą dla Ciebie, a uczestnictwo nic nie kosztuje!
Nie warto czekać, ilość miejsc ograniczona!
Więcej informacji: www.innowacyjny-przedsiebiorca.pl
W ramach projektu „Innowacyjny przedsiębiorca – od nauki do biznesu” pracownicy naukowi i doktoranci otrzymują bezpłatnie:
•80h szkoleń z przedsiębiorczości
• 10h indywidualnego doradztwa w tworzeniu biznesplanu
• możliwość odbycia 2 miesięcznego stażu zagranicznego
Dowiedz się więcej.
O projekcie
Projekt „Innowacyjny przedsiębiorca – od nauki do biznesu” realizowany jest w okresie od 05.2013 r. do 05.2015 r. przez Agencję Rozwoju Innowacji SA w partnerstwie z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Energy Research Center – VSB Technical University of Ostrava, Department of Computer Science Faculty of Electrical Engineering and Computer Science. Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Cel
Głównym celem Projektu jest wzrost wiedzy na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej typu spin-off i spin-out oraz wzrost praktycznych umiejętności w likwidowaniu barier towarzyszących firmom spin-off, spin-out przez 90 (tj. 75 mężczyzn i 15 kobiet) doktorantek/ów, pracowników naukowych oraz pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni Dolnego Śląska z kierunków i obszarów badawczo-rozwojowych związanych z IT.
Efekty Projektu
W efekcie działań prowadzonych w ramach Projektu 90 uczestników otrzyma realną profesjonalną pomoc w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Dla 10 uczestników zostaną przygotowane i współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego staże zagraniczne.
Dodatkowo owocem współpracy polsko-czeskiej będzie opracowanie modelu wsparcia dolnośląskich przedsiębiorstw akademickich z branży IT. Dokument w postaci rekomendacji zawierać będzie wytyczne w zakresie zakładania spółek spin-off i spin-out, przygotowanych w oparciu o doświadczenia Energy Research Center – VSB Technical University of Ostrava. Rekomendacje w formie publikacji zostaną udostępnione wśród dolnośląskich uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu, parków technologicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego itp.